Gimnastica Rítmica

 

Des del Consell Esportiu del Baix Empordà organitzem la Fase Comarcal i la Lliga Territorial de Gimnàstica Rítmica de les categories prebenjamí, benjamí, aleví, infantil, cadet i juvenil.

La Fase Comarcal consta de 2 jornades , obertes a totes les esportistes inscrites, categoria i nivells convocats més una jornada final d'exhibició de modalitats gimnàstiques.

Les dates de les jornades comarcals són:

DATA

LLOC

JORNADA  i NIVELLS

Dissabte 29 de febrer de 2020

Pals

Tots el nivells que quedin convocats

Dissabte 28  de març de 2020

Palamós

Tots el nivells que quedin convocats

Diumenge 10 de maig de 2020

Calonge

Cloenda Comarcal Rítmica, Artística i Funky

 

La Lliga Territorial constarà de 3 jornades de cada nivell i modalitat, obertes a tots els esportistes inscrits, i una quarta i darrera, en la qual només hi participaran els 5 primers classificats de cadascuna de les modalitats, les categories i els nivells convocats.

Les jornades es dividiran per nivells segons nombre de participants inscrits i ascensos i descensos del curs anterior.

Es celebraran les següents jornades:

3 jornades d'Individual de nivell B1 i B2

3 jornades d'Individual de nivell A i nivell Obert

3 jornades de conjunts (A i B) i Duos- trios i quartets.

 

Es confeccionaran les classificacions següents:

  • S’establirà una classificació a cada jornada per categoria, nivell i modalitat.
  • S’establirà una classificació final, amb la suma de les 3 notes aconseguides a les 3 jornades.Es confeccionaran les classificacions següents:
    • Individual mixte: categoria i nivell
    • Conjunt mixte : Categoria i nivell
    • Duos-trios i quartets mixte: Categoria

 

Les dates de les jornades Territorials són:

Diumenge 2 de febrer de 2020

Baix Empordà - Pals

Individual - Nivell B1 i B2

Dissabte 15 de febrer de 2020

Gironès – Vilablareix

Individual - Nivell A1, A2 i Obert

Diumenge 1 de març de 2020

Baix Empordà - Palafrugell

Conjunts A i B i DTQ

Dissabte 7 de març de 2020

Blanes – La Selva

Individual - Nivell A1 , A2 i Obert

Diumenge 8 de març de 2020

Blanes – La Selva

Individual - Nivell B1 i B2

Diumenge  22 de març de 2020

Baix Empordà - Torroella

Conjunts A i B i DTQ

Dissabte 4 d’abril de 2020

Gironès – Sarrià

Individual - Nivell B1 i B2

Diumenge 19 d’abril de 2020

Pla Estany - Banyoles

Individual - Nivell A1, A2 i Obert

Diumenge 26 d’ abril de 2020

La Selva – St. Coloma de Farners

Conjunts A i B i DTQ

Diumenge 17 de maig de 2020

Alt Empordà - Vilafant

Jocs Emporion

 

Inscripcions

Les inscripcions generals a la Lliga Territorial es faran mitjançant el corresponent full d’inscripció al consell esportiu d’origen s'obriran el dilluns 18 de novembre de 2019 i es tancaran el divendres 13 de desembre de 2019.

 

 

Empreses col·laboradores: